Wirtualny spacer ulicami Ciechanowa Urząd Miasta Ciechanów
Możliwość nawiązywania kontaktów czy pozyskiwania grantów badawczych i nagród za wybitne badania naukowe. Mogą też wymieniać pomiędzy sobą poglądy i doświadczenia oraz wypowiadać się na forach Sigma Xi na najważniejsze tematy dotyczące badań naukowych. Członkowie tej organizacji mogą również uczestniczyć w specjalnych konferencjach. Warto wspomnieć, że Towarzystwo Badań Naukowych wydaje także artykuły naukowe – mówi dr hab. Ukończył – jako jeden z najlepszych absolwentów – Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku budowa dróg i autostrad.
O smart miastach w Karpaczu – jak projektować, zarządzać, transformować?
- Aby przekształcić smartfon w detektor promieniowania kosmicznego wystarczy zainstalować bezpłatną aplikację CREDO Detector (w jej stworzenie zaangażowani byli naukowcy PK).
- W ostatnich miesiącach powołano na uczelni Centrum Wsparcia Społeczności Akademickiej i wprowadzono Plan Równości dla PK.
- Damian Kułaga z Katedry Chemii i Technologii Organicznej Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.
- 12 na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.
- Liczne Jego zasługi na zawsze pozostaną w naszej pamięci.
„Optymalizacja doboru parametrów pracy komory wspomagania serca w oparciu o biomechaniczny system sztucznego pacjenta – SERCE”. Radosław Piech, student II stopnia technologii chemicznej na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej. Otrzymał stypendium za publikację naukową pt. „The Influence of Urtica dioica and Vitis vinifera Fibers on the Thermal Properties and Flammability of Polylactide Composites” oraz aktywny udział w projekcie pn. „Łańcuch kompozytowy nieprzewodzący ładunku elektrycznego wraz z systemem kotwienia”, którego kierownikiem jest dr inż. Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w XIV edycji programu LIDER realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Marzenie o domu pod miastem a transport przyjazny dla klimatu – wnioski z międzynarodowego projektu
Stanisław Rybicki, prof. PK, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki podkreślił wszechstronny charakter działalności profesora Talera w fundamentalnej dla losów świata dziedzinie, jaką jest energetyka. – Na dzisiejszą pozycję Pana Profesora – badacza wybitnego – złożyły się pasja naukowa i konsekwentne podejmowanie wyzwań badawczych we współpracy z ośrodkami naukowymi oraz przemysłowymi zarówno w kraju jak i za granicą. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach Akcji 2 Partnerstwa na rzecz Współpracy przyznała finansowanie dwóm projektom, których liderem jest Politechnika Krakowska. Pierwszy z nich, kierowany przez dr. inż. Drugi projekt, na czele którego stoi dr hab.
Konsultant – sprzedawca – PLAY – opinie o pracy
5 kwietnia zaplanowaliśmy I etap zmagań – test wiedzy on-line. 26 kwietnia obędzie się wielki finał konkursu w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia” na terenie jak grać w Plinko Politechnice Krakowskiej. Wezmą w nim udział najlepsi uczestnicy I etapu. Postanowiliśmy zmienić zasady wielkiego finału. Po pierwsze, o nagrody powalczy teraz więcej osób – 12. W tym gronie znajdzie się 7 uczniów i 5 studentów.
– Produkujemy około 55 tysięcy pomp dziennie, ale to nie jest nasza jedyna działalność. Dostarczamy też systemy oraz rozwiązania w obszarze wodociągów. W otoczeniu zabytkowych ceglastych budynków, tuż przy barwnej łące kwietnej, pojawiła się pasieka. Na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul.